Zomertoernooi 2018 van start!

Maandag 7 mei was de start van het zomertoernooi 2018! Dammers uit Hoorn, Hattem, Kampen, Wezep, Hattemerbroek, Zwolle, Apeldoorn, Heerde, Epe en uiteraard Wapenveld doen mee aan dit unieke toernooi. De eerste 3 ronden zijn gespeeld.

Dit toernooi is uniek omdat het toernooi leuk is voor alle niveaus, van huisdammer en jeugddammer tot aan prof dammers. Dit komt omdat iedereen tegen elkaar kan dammen, maar de betere op papier minder tijd krijgt om na te denken. Hierdoor kan elke partij spannend worden en dus zelfs de op papier minst goede van de beste winnen!

Alle partijen langs gaan zal een beetje te gek worden, omdat er zo’n 35 deelnemers waren die 3 partijen hebben gespeeld, maar de uitslagen die opvallen kunnen we wel even bekijken. Achter de naam het nummer van de klasse waarin deze persoon zit.

Ronde 1:
We hebben ronde 1 met de hand zo geloot dat de (op papier) gelijkwaardige tegenstanders elkaar later treffen, zodat het verschil niet te groot is na 2 ronden.

Gerrit Eilander 2 wist hier geen gebruik van te maken, hij verloor van J. van Ommen 3. Dit kan uiteraard ook te maken hebben gehad met het tijdshandicap die Eilander heeft gehad.

Samantha Regterschot 4, jeugddammer die in de vierde klasse zit, wist te winnen van Henk van Ommen 2 die in de tweede klasse zit. Ook van Ommen had het lastig mede doordat hij maar 5 minuten had en Regterschot die haar tijd goed gebruikte, 35 minuten had.

Ronde 2:
Rienk van Marle 1 liep in zijn partij vast tegen Maikel van den Esker 1 waardoor hij verloor. Van Marle verliest niet zo gek vaak, dus het mag als opvallend worden beschouwd.

Henk Buter 4 wist te winnen van J. de Leeuw 3.

Ronde 3:
J. van Ommen 3 wist te winnen van Antoon de Munnik 2. De Munnik is gepromoveerd nadat hij het vorig jaar erg goed heeft gedaan, dus hij zal het iets zwaarder krijgen dit jaar.

Henk Buter 4 won van Niek Regterschot 1. Dit is het maximale tijdsverschil, Buter had 36 minuten en Regterschot 4. Regterschot speelt dit jaar voor het eerst in de eerste klasse nadat hij het vorig jaar erg goed heeft gedaan in de tweede klasse. Zal hij even tijd nodig hebben om hier aan te wennen? Probleem is alleen dat hij die tijd niet heeft!

Niet heel erg opvallend, wel knap, is dat Rick Hakvoort de enige is met 6 punten!

Marcel Zandbergen die elke week een vriendschappelijke partij speelt, wist te winnen van Adrie Koedoot. Zeker een knappe prestatie! 

Volgende week gaan we weer vrolijk verder met ronde 4, 5 en 6!

Meedoen kan altijd nog, wat belngrijker is dan winnen!

Nog even wat ouderwetse trucjes, oplopend qua moeilijkheidsgraad:

[Event ""] [FEN "W:W14,25,34,40,45:B5,11,12,21,23,32,43"] 1. 14-10 05x14 2. 25-20 14x25 3. 34-30 25x34 4. 40x49

[Event ""] [FEN "W:W23,28,32,37,38,43:B11,12,14,19,21,26"] 1. 23-18 12x23 2. 37-31 26x37 3. 32x41 23x32 4. 38x07

[Event ""] [FEN "W:W25,26,27,28,30,32,33,35,38,42,45,46,48:B3,6,8,9,11,14,15,16,17,18,19,23,24"] 1. 25-20 14x34 2. 27-21 16x27 3. 32x12 23x43 4. 12x14 09x20 5. 48x19

Stand:

NrNaamPuntenWaGspGwRmVl
1Rick Hakvoort 1175573300
2Maikel van den Esker 1164563210
3Geurt Souman 1151,5553210
4Alie Beekman 1143543210
5Jan van Ommen 3132533201
6Albert Lusink 1130523120
7Harry Beekman 1126,5513120
8Jan Willem Hoeve 1125500000
9Freek Jongerman 1124493201
10Henk van Renselaar 1123,5483120
11Jan Boer 2120470000
12Albert Borreman 2110460000
13Tobias Hoogland 3107,5450000
14Albert Jan Plakmeijer 3102,5440000
15Rienk van Marle 1100433201
16Erik Bakker 196423201
17Adrie Koeddoot 395413000
18Anton de Munnik 294401001
19Samantha Regterschot 490,5393111
20Henk Buter 490383201
21Gerrit Frelink 390370000
22Christiaan Bosman 477,5360000
23Klaas Fiks 375350000
24Gerrit Willem Olthuis 373,5343111
25Dirk van Doesburg 372333111
26Gerrit Eilander 271323102
27Dehlinya van Erven 470310000
28Karin Olthuis 468303111
29Henk Wensink 261293111
30Niek Regterschot 160282002
31Henk van Ommen 259273102
32Paul Borreman 256,5263012
33Jan de Leeuw 356253102
34Jaap Stegeman 250243102
35Stan Ordelman44231001
36Steven van Dijk 338,5223012
37Zwier Zevenhuizen 430212002
38Wouter Luc


Geplaatst op dinsdag 8 mei 2018 door Maikel

Terug naar ovezicht

Met dank aan:

Eye-t Webdesign

Muziekhuis Souman