Fragmenten uit de onderlinge van 11-2-2019

Voor de paddenbokaal mocht Jan Boer het met wit opnemen tegen Rienk van Marle.

De opening verliep zo: 1. 33-28 18-23 2. 39-33 12-18 3. 44-39 7-12 4. 50-44 1-7 5. 31-27 20-24 6. 34-30 17-21 7. 37-31 14-20 Hier maakte Jan een bekende fout door te vergeten dat achterlopen altijd gevaarlijk is en speelde: 8. 31-26

[Event ""] [FEN "W:W27,28,30,31,32,33,35,36,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49:B2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,15,16,18,19,20,21,23,24"] 1. 31-26 24-29 2. 26x17 11x31 3. 36x27 29-34 4. 40x29 23x25

Rienk sloeg gelijk toe met 24-29 26x17 (Hier of op de volgende zet slaan met 33x24 helpt niet) 11x31 36x27 29-34 40x29 23x25 met schijfwinst. Hiervan zou Jan zich niet meer herstellen.

Jaap Stegeman speelde met wit tegen Albert Lusink. In de diagramstand speelde Albert 24-29 33x24 20x29, met de dreiging 18-22. Om deze dreiging te voorkomen ruilde Jaap met 40-34 (aangewezen was 37-31), maar hier had Albert juist op gehoopt.

[Event ""] [FEN "B:W26,27,28,32,33,35,36,37,38,40,43,45,48:B1,3,6,9,11,13,15,16,18,19,20,23,24"] 1. ... 24-29 2. 33x24 20x29 3. 40-34 29x40 4. 45x34 18-22 5. 27x29 16-21 6. 26x17 11x31 7. 36x27 19-23 8. 29x18 13x31

Na 29x40 45x34 18-22 27x29 16-21 26x17 11x31 36x27 19-23 29x18 13x31 had zwart een schijf gewonnen en won later de partij.

PosNameGmsWDLScoreValRtg
1Rick Hakvoort161110706451355
2Rienk van Marle15812567,2441308
3Maikel vd Esker18662495,5431103
4Albert Lusink17543465,5421089
5Freek Jongerman1947245741925
6Geurt Souman17364447,3401000
7Niek Regterschot17344438,539853
8Erik Bakker14271437,8381037
9Jaap Stegeman19455406,837865
10Henk van Renselaar19445390,736932
11Gerrit Eilander14324379,335905
12Paul Borreman18653370,734919
13Gerrit Frelink1663434833849
14Gerrit-W Olthuis18825331,232820
15Jan Boer16853328,831786
16Wim de Mol1475229230908
17Adrie Koedoot16536286,329719
18Samantha Regterschot1773628628784
19Dirk van Doesburg18754285,327684
20Anton de Munnik1344328426886
21Bertus van der Scheer17617241,325698
22Gertie van Renselaar840120024984
23Gerrit Veldwijk15618197,323688
24Marcel Zandbergen163112129,722640
25Karin Olthuis18211594,321613
26Albert Borreman310193,520744
27Zwier Zevenhuizen12201088,719611
28Henk Eijlert1410136818348
29Eva Houtjes000045,317681
30Geert Jan Smit100026,716965
31Martinus Regterschot00001515831
32Gerard Blok000014141037
33Henk Buter10011313693


Geplaatst op dinsdag 12 februari 2019 door Maikel

Terug naar ovezicht

Met dank aan:

Eye-t Webdesign

Muziekhuis Souman