Ronde 24 Onderling Competitie

Weer een volle bak bij clubgebouw de Rots. Met 11 wedstrijden was er weer genoeg op de borden te zien.

Geert Jan Smit heeft hier een verslag over geschreven.

Maandag 4 maart 2019 werd er een volledige ronde gespeeld in de onderlinge competitie van Damclub ons genoegen. Met 11 partijen was het een gezellige avond. Hieronder een klein verslagje van de partijen die gespeeld zijn.

Rick Hakvoort - Rienk van Marle 0-2. Beide spelers gingen er eens goed voor zitten vanavond. Vanaf het begin zaten beide spelers diep in de concentratie en kwam er spannend spel op het bord. Rick koos voor een gewaagde partijopzet, die in de ogen van Rienk te gewaagd was. Langzaam maar zeker kreeg Rienk meer voordeel en wist dit in het eindspel te winnen. Een 6 om 3 eindspel werd winnend.

 

Bertus van der Scheer - Adrie Koedoot. 1-1. Bertus en Adrie maakten er vanavond een echte grootmeesters partij van. De partij was pas om kwart over 11 afgelopen. Adrie maakte halverwege de partij een foutje door een schijf weg te geven. Bertus wist dit voordeel echter niet uit te bouwen naar winst en gaf remise in een 4 om 1 stand. Deze eindstand was zeer waarschijnlijk nog wel uit te bouwen naar winst. Beide spelers waren tevreden met het punt.

 

Maikel van den Esker - Albert Lusink 1-1. De matadoren van de vereniging mochten vanavond de degens kruisen. Meester tegen leerling. Waar leerling tegenwoordig alweer een aantal jaren zelf meester is van de opkomende jeugd binnen de vereniging. In een spannende partij wist Maikel een aanval op te zetten. Helaas voor hem was deze aanval niet winnend en werden de punten gedeeld.

 

De Mol - G.W. Olthuis. 2-0. In deze partij had de Mol de hele partij overwicht. Na verloop van tijd kwam er een zetje in die direct werd genomen. Met een schijf meer was het daarna niet moeilijk om de winst binnen te slepen.

 

Gerrit Eilander - Freek Jongerman. 1-1. Een partij van uitersten. Een gelijkopgaand begin werd opengebroken door Freek. Een ruil volgde met een aantrekkelijk stand voor Freek. Helaas verloor Freek de concentratie en kwam in het late eindspel een schijf achter. Na de slagenwisseling werd er echter direct remise overeengekomen door beide spelers. Hierna zag Gerrit dat hij een schijf voorstond, en dat er misschien nog wel winst in had gezeten. Beide spelers waren echter ook hier tevreden met de remise na een wonderlijke partij.

 

Jaap Stegeman - Erik Bakker 1-1. Als we het over een wonderlijke partij hebben. Na een mooie partijopzet van beide spelers vlocht de stand zich in elkaar. Erik berekende een winnende afwikkeling en ging er vol voor. Helaas voor hem overzag hij een schijf, waardoor Jaap in een winnende stand terecht kwam. Met een dam voorsprong ging Jaap rustig schijven eten. Dit ging hem goed af en hij stevende af op de winst. Erik begon echter sneller te schuiven en Jaap ging met hem meedoen. Na een aantal hele snelle zetten begon Erik een aantal schijven te geven en wist de middenlijn over te steken. Waar de stand optisch misschien nog steeds wel winnend was, had Erik echter een remise stand bereikt. Voor Jaap zat er niks anders op dan het remiseaanbod te accepteren.

 

Geurt Souman - Niek Regterschot. 1-1. De nummers 4 en 7 van de competitie tegen elkaar. Voor de plaatsing voor het eerste provinciale team is het belangrijk om bij de eerste nummers 6 van de competitie te komen. Een echte clash dus. In een rustige opening word de confrontatie nog wat gemeden. Hier komt echter verandering in na de opening. Niek ziet een mooie combinatie open staan en neemt hem. Om te verhinderen dat Niek op dam komt moet Geurt een schijf teruggeven. Een interessante stand ontstaat met een schijf voorsprong voor Niek. Helaas voor Niek kan hij deze schijf voorsprong niet handhaven en beide spelers gaan het eindspel in met 6 stukken. Hier wordt na wederzijds dam halen remise overeen gekomen.

[FEN "B:W25,28,30,33,35,36,37,38,40,42,43,47,48:B3,5,6,7,9,10,12,14,16,18,19,21,24"]
1. ...   14-20
2. 25x23 18x29
3. 30x19 09-14
4. 33x24 14x41
5. 42-37 41x32
6. 38x27 21x32

 

Karin Olthuis - Antoon de Munnik 0-2. Deze vrij snelle partij is niet goed genoeg gevolgd om er iets zinnigs over te melden. Antoon won.

 

Gerrit Frelink - Samantha 2-0. Deze partij is niet goed genoeg gevolg om er iets zinnigs over te melden. Gerrit won.

 

Gerrit Veldwijk - Henk Eijlert. 0-2. Henk kwam al vrij snel een schijf voor in deze partij en wist dit voordeel gestaag uit te bouwen. Hij kon echter niet voorkomen dat Gerrit in het eindspel op dam kwam en nog een aantal schijven opat. In het 4 om 1 eindspel wist Henk het echter geraffineerd af te maken en zo een mooie overwinning bij te schrijven.

 

Geert Jan Smit - Marcel Zandbergen. 2-0. Lang geleden dat beide spelers tegen elkaar gespeeld hebben. Vanavond was het echter weer zover. Na een boeiende opening kreeg Geert Jan op zijn korte vleugel licht voordeel. Een aantal onnauwkeurige ruilen van Marcel lieten dit voordeel oplopen. Een doorbraak waar Geert Jan mee dreigde werd Marcel te veel en hij gaf de partij op.

 

Komende maandag zal het eerste team in Heino gaan spelen tegen Enschede voor de titel van de provinciale bond. Heel veel succes gewenst!

PosNameGmsWDLScoreVal
1Rick Hakvoort19121273045
2Rienk van Marle17922629,844
3Maikel vd Esker21872598,343
4Niek Regterschot2037453842
5Albert Lusink20654525,541
6Freek Jongerman22493495,540
7Geurt Souman2039449039
8Gerrit Eilander17444472,338
9Erik Bakker17292453,237
10Geert Jan Smit4120449,336
11Jaap Stegeman21475445,535
12Paul Borreman2076342134
13Henk van Renselaar21455416,533
14Gerrit Frelink1983539132
15Dirk van Doesburg20954349,531
16Gerrit-W Olthuis21837349,230
17Wim de Mol1796234729
18Jan Boer1685332328
19Samantha Regterschot19747300,527
20Anton de Munnik1454329826
21Adrie Koedoot17546277,325
22Bertus van der Scheer20728268,524
23Gertie van Renselaar9501218,523
24Gerrit Veldwijk176110189,222
25Marcel Zandbergen18311412621
26Zwier Zevenhuizen143011106,320
27Karin Olthuis21211890,719
28Henk Eijlert16201486,318
29Albert Borreman31018417
30Eva Houtjes000042,716
31Martinus Regterschot00001515
32Gerard Blok00001414
33Henk Buter10011313


Geplaatst op donderdag 7 maart 2019 door NiekR

Terug naar ovezicht

Met dank aan:

Eye-t Webdesign

Muziekhuis Souman