2 Provinciale wedstrijden in Wapenveld

Wapenveld weet te winnen van Kampen en Zwartsluis!

Maandag 16 mei werd de 6e ronde gespeeld in de Hoofdklasse van de Provinciale Overijsselse Dambond. Het 2e team van Wapenveld ontving het 1e team van Kampen.

De Wapenvelders hadden gekozen voor een tactische opstelling, om minimaal een punt te behalen tegen de Kampenaren, en dit pakte goed uit. Geert Jan Smit wist al binnen een uur te winnen van Teun van Gelder. Waar Teun wel erg enthousiast de 6e rij opzocht, speelde Geert Jan er om heen. Toen Teun daarna niet de juiste voortzetting wist te vinden, kwam er een damslag in het spel. Teun hield de eer aan zichzelf en gaf op. 

Niet lang erna wist ook Freek zijn partij winnend af te sluiten. Tegen een op papier iets sterkere tegenstander, Harwin Reuvekamp, bleven de schijven lang op het bord. Toen ook hier een verkeerde voortzetting werd gekozen kon Freek 3 schijven van het bord af slaan. Ook hier hield Harwin de eer aan zichzelf, en gaf de partij op. Om 9 uur hadden de Wapenvelders dus al 4 punten in de knip, en minimaal een gelijkspel totaaluitslag.

Halverwege de avond leek er helemaal een sensatie in de lucht te hangen, toen Ben v/d Linden de mogelijkheid kreeg om een winnende slagzet uit te voeren tegen de sterke kopman van de Kampenaren, Frank Jansen. Helaas werd deze slagzet niet gezien door Ben.

Geurt Souman trad aan tegen routinier Piet Dijkstra. In een vlakke partij werd er besloten tot 1-1. Geurt speelde naar eigen zeggen op het puntje, om op deze manier het 5e bordpunt veilig te stellen, en zo de wedstrijd te winnen voor de Wapenvelders. Missie geslaagd!

Dan terug naar Ben, weliicht wat aangedaan door het missen van de slagzet, of het feit dat hij keurig meespeelde met de sterke tegenstander werd zijn stand toch wat zwakker. Toen Ben op de 39e zet niet het sterkste plan koos, ging de " grafiek" van de nul-lijn af. Frank bouwde dit keurig uit naar winnend voordeel, en wist uiteindelijk de partij te winnen.

Einduitslag 5-3 voor Wapenveld. Een keurig resultaat, waar van te voren wel op gehoopt, maar zeker niet op gerekend werd. Op 30 maart speeld ut tweede de laatste wedstrijd van dit seizoen in Gramsbergen.

Wedstrijden en overzicht van de competitie:

https://toernooibase.kndb.nl/opvraag/standen.php?taal=&kl=1&Id=48661&jr=26&afko=&r=

 

Het 4e team van Wapenveld trad aan tegen het 2e team van Zwartsluis. Wim de Mol wist zijn wedstrijd al snel te winnen. Zijn tegenstander meende een slagzet uit te kunnen halen, maar overzag dat Wim op 2 manieren kon slaan. Hierna haalde de jeugdige Bram Wolf een keurige remise binnen en zette zo de stand op 3-1 voor de Wapenvelders. Gerrit Frelink trapte in het late middenspel in een 3 om 3 naar dam en leek voor de eerste nederlaag van de Wapenvelders te gaan zorgen. Nadat Gerrit de dam had afgenomen, keek hij tegen een achterstand van 2 schijven aan. Nadat zijn tegenstander een blik op de damklok deed, en zag dat beide spelers rond de 9 minuten bedenktijd over hadden, werd er besloten tot remise. Sportief, en tussenstand van 4-2 voor Wapenveld. Toen ook Jacob Lok en Jan Boer remise overeenkwamen, kwam ook hier de 5-3 eindstand op papier. 

Al met al een goede avond voor de Wapenvelders. Uitslagen en tussenstand:

https://toernooibase.kndb.nl/opvraag/standen.php?taal=&kl=61&Id=48661&jr=26&afko=&r=


Geplaatst op dinsdag 17 maart 2026 door Maikel

Terug naar ovezicht

Met dank aan:

Muziekhuis Souman

Petreainvest